Erkekçe Erotik Dergisi

Posted on Nisan 7, 2009. Filed under: ünlüler, Erkekçe, Erkekçe dergisi, Erkekçe Erotik Dergisi, erotik bir dergi, erotik pozlar, erotizim, seks | Etiketler:, , , , , , , |

Erkekce Erotik Dergierkekce dergierkekce

Erkekçe dergisi 1980‘li yıllarda çıkan erotik bir dergidir. Ercan Arıklı’nın sahibi ve genel müdürü olduğu Gelişim Yayınları tarafından çıkarılmıştır. Genel yayın yönetmenliğini kuruluşundan kapanıncaya kadar geçen dönemde Hıncal Uluç üstlenmiş ve seks ve erotizim üzerine yazılarda yazmıştır.

O günlere damgasını vurmuş birçok ünlü bayanı sayfalarında konuk etti. Aralarında fotoğrafçı Erol Atar‘ın da çektiği ünlülerin erotik pozları ile dolu sayfaları erkeklerin hayal dünyasına yön verdi. Ünlülere örnekler: Seren Serengil, Pembe Mutlu, Pakize Suda, Necla Nazır, Nükhet Duru, Oya Aydoğan, Seda Sayan, Sevtap Parman, Serpil Çakmaklı, Sibel Turnagöl, Suna Yıldızoğlu, Yasemin Evcim, Ahu Tuğba, Bahar Öztan, Ayşegül Aldinç, Banu Alkan, Harika Avcı, Fulden Uras, Nazan Ayaz, Müjde Ar, Güngör Bayrak, Hülya Avşar v.d.

1987 yılında Muzır Yasası çıkınca poşete girdi. Bu durum satışlarını çok düşürdü. erkekce1

Poşetten kurtulmak için, Erkekçe 90 isimli ve erotizmi az, daha çok erkekler için hayat tarzı konulu bir forma girdiyse de başarılı olamadı ve kapandı.

Erkekçe; 12 yıl sonra 2005‘te yeniden yayın hayatına izzet gümüş geeren ajans tarafından çıkartılmaktatır

Erkekçe‘nin Türkiye’de yayımlanması benzer türde yabancı dergilerinde Türkçe versiyonlarının çıkmasına katkı sağlamıştır. Playmen, Playboy, Penthouse ve Hustler gibi dergilerin türkçe sürümleri Erkekçe dergi okulundan yetişenlerce çıkarılmış ya da yönetilmiştir.

İlk çıktığı yıllarda elde ettiği başarı derginin kadınlar içinde bir formatının kopyalanması sayılabilecek olan Kadınca dergisinin de aynı yayın grubunca çıkarılmasını sağlamıştır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Erkek%C3%A7e” adresinden alındı.

Reklamlar

Make a Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogcu bunu beğendi: